HIZLI MENÜ
KAYNES’E SOR !
  • Lütfen aşağıdaki formu doldurun.
    Mümkün olan en kısa sürede size geri döneceğiz.
Başarılı Adaylar - Oto Galeri, Emlak, Güzelik/Kuaförler İçin

BELGE ÜCRETİNİ YATIRMAYI UNUTMAYINIZ!

Sınavlardan başarılı olan adaylar, Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Kartların basılması için 250 TL Belge Masraf Karşılığı ödemesini Kaynes'in Banka hesaplarına yapmalıdır.Banka hesap bilgileri için tıklayınız.

Ödeme dekontu açıklama kısmına "Ad-Soyad, TC Kimlik No ve Belge Masraf Karşılığı" yazılmalıdır.

NOT 1: DİKKAT: Epilasyon Uzmanı Seviye 4, Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5, Motorlu Kara taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5, Makyaj Uygulayıcısı Seviye 3, Manikürist Seviye 3, Ağdacı Seviye 2 Bu meslekler AB II Hibe programı kapsamında olup, bu mesleklerlden sınava girip başarılı olan adayların belge basım ücretlerini yatırmaları gerekemektedir.

NOT 2: Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5 ve Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanı Seviye 4, Sorumlu Emlak Danışmanlığı, Kuaför, Güzellik Uzmanlığı gibi belgeler geri ödeme iadesi İŞKUR teşviki kapsamında değildir.

Teşvik Kapsamı Dışındaki Başarılı Adaylar

BELGE ÜCRETİNİ YATIRMAYI UNUTMAYINIZ!

Sınavlardan başarılı olan adaylar, Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Kartların basılması için 250 TL Belge Masraf Karşılığı (Bu bedel 2022 yılı için geçerlidir, her yıl MYK tarafından güncellenmekte ve adaylar adına tamamı MYK'ya yatırılmaktadır.) ödemesini Kaynes'in Banka hesaplarına yapmalıdır. Banka hesap bilgileri için tıklayınız.

Önemli: Ödeme dekontu açıklama kısmına "Ad-Soyad, TC Kimlik No ve Belge Masraf Karşılığı" yazılmalıdır.

NOT: Teşvik kapsamındaki meslekler için tıklayınız. Sınava girdiği meslek listede bulunmayan adaylar veya daha önce teşvikten yararlanmış olan adaylar teşvik kapsamı dışında sayıldıkları için Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Kartı için yukarıda belirtilen Belge Masraf Karşılığı tutarını yatırmalıdır.

Teşvik Kapsamındaki Başarılı Adaylar

İŞKUR İşsizlik sigortası teşviki kapsamındaki mesleklerden sınava giren ve başarılı olduğuna dair SMS bilgilendirmesi almış olan adayların teşvik işlemleri Kaynes tarafından yapılmakta olup adayların herhangi bir ek işlem yapmasına gerek yoktur. Teşvik kapsamındaki meslekler için tıklayınız.

Sınav ücretinin iadesi adayların başvuru formunda belirttikleri IBAN numaralarına Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yapılmaktadır.

DİKKAT: Epilasyon Uzmanı Seviye 4, Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5, Motorlu Kara taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5, Makyaj Uygulayıcısı Seviye 3, Manikürist Seviye 3, Ağdacı Seviye 2 Bu meslekler AB II Hibe programı kapsamında olup, bu mesleklerlden sınava girip başarılı olan adayların belge basım ücretlerini yatırmaları gerekemektedir.

AB II Hibe kapsamındaki adayların sınav ücretinin iadesi adayların başvuru formunda belirttikleri IBAN numaralarına KAYNES tarafından yapılmaktadır.

BELGE ÜCRETİNİ YATIRMAYI UNUTMAYINIZ!

Sınavlardan başarılı olan adaylar, Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Kartların basılması için 250 TL Belge Masraf Karşılığı (Bu bedel 2022 yılı için geçerlidir, her yıl MYK tarafından güncellenmekte ve adaylar adına tamamı MYK'ya yatırılmaktadır.) ödemesini Kaynes'in Banka hesaplarına yapmalıdır. Banka hesap bilgileri için tıklayınız.

Önemli: Ödeme dekontu açıklama kısmına "Ad-Soyad, TC Kimlik No ve Belge Masraf Karşılığı" yazılmalıdır.

Sınavlardan Başarısız Olan Adaylar

Sınavların tamamında ya da bir bölümünde başarısız olan kişiler yeniden sınavlara katılabilirler. Tekrar sınavına katılmak isteyen adaylar buraya tıklayarak tekrar başvuru yapabilirler veya kuruluşumuzla iletişime geçebilirler.

MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu olan mesleklerde teşvikten yararlanmak istediğini bildirmiş kişiler 1 kere sınav ücreti ödeyerek Kaynes'te 3 kez, söz konusu teşvikten yararlanmayan kişiler ise 1 kere sınav ücreti ödeyerek Kaynes'te 2 kez sınava girme hakkına sahiptir. Söz konusu ücretsiz sınav haklarının tamamını kullanıp belge almaya hak kazanamayan kişiler tekrar sınav ücreti ödeyerek sınavlara katılabilirler.

Kaynakçılar İçin Belge Gözetim

GÖZETİM FAALİYETLERİNE İLİŞKİN GENEL ŞARTLAR

  1. Dayalı olduğu uluslararası standartlarda gözetim şartı tanımlanmış olan ulusal yeterliliklerde, kişinin belgesini düzenlemiş olan Kuruluş tarafından ilgili ulusal yeterlilikte belirtilen gözetim sıklığına ve yöntemine uygun şekilde gözetim yapılır.
  2. İlgili ulusal yeterlilikte belirtilmiş gözetim dönemlerinde belgelendirme kuruluşu tarafından hazırlanan, Gözetim Takip Formu aracılığı ile değerlendirme yapılır.  Bu form işveren yetkilisine onaylatarak  gözetim süresi bitinceye kadar belgelendirme kuruluşuna iletilir.
  3. Belgeli kişinin çalışma kayıtlarını on beş gün içerisinde Kuruluşa iletmesi gerekir. İletilen kayıtlar Kuruluş tarafından incelenir, uygun ve yeterli bulunursa belgenin geçerliliği sürdürülür.
  4. Belgeli kişinin çalışma kayıtlarını verilen süre içerisinde iletmemesi durumunda Kuruluş kişinin belgesini, geçerlilik süresi sonuna kadar askıya alır. Çalışma kayıtlarının belgenin geçerliliği sona ermeden önce iletilmesi ve uygun görülmesi hâlinde kişinin belgesi yeniden geçerli duruma getirilir.
E-Posta Listemize Katılın! Kaynes'e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun.