• 0850 888 59 67
  • info@kaynes.com.tr
Bizi Sosyal Medya’da Takip Edin !
HIZLI MENÜ
KAYNES’E SOR !
  • Lütfen aşağıdaki formu doldurun.
    Mümkün olan en kısa sürede size geri döneceğiz.

Mesleki yeterlilik belge yenileme başvuru işlemi online olarak yapılmaktadır. Açıklamaları mutlaka okuyunuz.

ÖNEMLİ NOT: Belge yenileme başvuruları için evrak gönderimi en geç belge geçerlilik bitiş tarihinden 20 Gün önce eksiksiz olarak tamamlanmış olmalıdır.

Aday portalından aday giriş yaptıktan sonra Online Aday İşlemleri > Belgelerim menüsünde aday belgesinin yanında, adayın belge geçerlilik süresi yaklaşmış veya geçmiş (6 ay önce 6 ay sonra, DİKKAT: MYK Usul Esas değişikliği gereği 1 Ekim 2024 itibariyle süresi dolacak belge kullanıcıları için 6 ay sonra uygulaması yapılmayacaktır.) ise "Belge Yenileme Başvurusu Yap" butonu çıkmaktadır.  https://kaynes.voc-tester.com/giris

"Belge Yenileme Başvurusu Yap" butonuna tıkladıktan sonra bilgilerinizi güncelleyerek, ödeme dekontunuzu yükleyiniz.

Belge yenilme ücreti 2024 yılı için 1500 TL olup, ücret alıcı adı: Kaynes Eğitim TR31 0006 2001 3450 0006 2986 32 IBAN numaralı hesaba yatırılmalıdır. Açıklama kısmına “AdSoyad-TCKN-Belge yenilme” yazılarak dekont yüklenmelidir.

Online İşlemler menüsünden "Kayıtlı Evraklarım" menüsüne belge yenileme işlemleriniz için gerekli olan diğer evraklarınızı, "Evrak Yüklemek İçin Tıklayınız" butonuna basarak yükleyiniz.

Sınavsız Belge Yenileme: Gerekli diğer evraklar: 5 yıl belge geçerlilik süresi içinde yeterlilik belgesi kapsamındaki mesleği toplamda en az 2 yıl veya son 6 ay boyunca sürekli icra ettiğine dair resmi kanıt niteliğindeki kayıtları yükleyiniz.

Sınavlı Belge Yenileme: Yeterlilik kapsamında yer alan yeterlilik birimleri için tanımlanan performansa dayalı sınavlardan (P1) başarılı olmak.

Çalışan kişi iseniz, son 5 yıla ait Barkodlu SGK hizmet dökümü ve çalıştığınız firmanızın vereceği antetli kağıtta tarih aralığı ve görevini belirten çalışma yazısı, işyeri sahibi iseniz ek olarak vergi levhası, faaliyet belgesi -imza sirküsü birlikte vb. ek kanıt niteliği taşıyan dokümanlar ile birlikte belge yenileme bedeli ödeme dekontunu ilgili alanlara yükleyerek başvuru sürecinizi tamamlayınız. 

Çelik Kaynak sınavsız belge yenileme süreçleri için;Belge geçerlilik süresi 2 yıl olanlar için, son 6 aya ait yapmış olduğu 2 adet kaynak numunesine radyografik veya ultrasonik veya tahribatlı testlerden biri uygulanır. Kaynaklar hatasız veya tespit edilen hata kabul kriterleri içerisinde yer alıyorsa belge geçerlilik süresi 2 yıl daha uzatılır.Sınavsız belge yenileme sürecinin başlaması için, kimlik, ödeme dekontu ve 6*125*200mm ölçülerinde 2  kaynak parçasını “ T “ şeklinde ilgili kaynak türünden en az 2 adet kaynak yaparak, incelenmesi için kurumumuza gönderilmesi gerekmektedir.

Evraklar mutlaka eksiksiz yüklenmelidir. Belge yenileme kararı yüklenen evraklar üzerinden değerlendirilecektir. Başvurunun sınavsız belge yenileme için uygun bulunmaması halinde aday sınava davet edilir veya aday kanıtlayıcı belgelerindeki eksikleri tamamlayıp tekrar sınavsız başvuru yapabilir. Bu başvuru için tekrar 1125 TL hizmet bedeli yatırılır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi yenileme hakkındaki sorularınız için: info@kaynes.com.tr adresine e-Mail atılabilir.

E-Posta Listemize Katılın! Kaynes'e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun.