HIZLI MENÜ
KAYNES’E SOR !
 • Lütfen aşağıdaki formu doldurun.
  Mümkün olan en kısa sürede size geri döneceğiz.
Haber Galerisi
 • Çocuk Bakım Elemanı (Seviye 3)” ve “Çocuk Bakım Elemanı (Seviye 4)” Ulusal Yeterlilikleri yürürlüğe girmiştir

 • 24 Mayıs 2019, Perşembe 04:59
 • Çocuk bakım elemanları bebeğin/çocuğun/çocukların olduğu ev ve diğer ortamlarda (anasınıfı, anaokulu, özel eğitim kurumları, kreş, yuva ve bakımevleri, çocuk evi, cezaevi, çocuk yuvaları, hastane bünyesindeki okullar, işyeri gibi kurum/kuruluşlarda) görev yapmaktadır.

  Çocuk Bakım Elemanı yeterliliklerinde adaylardan iş sağlığı ve güvenliği, çevre koruma ve kalite gereklilikleri çerçevesinde ve görev talimatlarına göre bebek ve çocuk bakımını gerçekleştirmesi, bebek ve çocuğun gelişimini ve eğitimini destekleyen faaliyetlerde bulunması ve çocuklarla yapılacak etkinliklere destek vermesi beklenmektedir. Ayrıca sınava katılacak adayların çocuk bakım süreçlerinde çocuğun güvenliğine ilişkin koruma önlemlerini net olarak bilmesi beklenmektedir.

  Çocuk Bakım Elemanı (Seviye 3)” ve “Çocuk Bakım Elemanı (Seviye 4)” MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olmak isteyen adayların yeterliliklerde tanımlanan hem teorik hem de performans sınavlarından başarılı olmaları gerekmektedir.

  Çocuk Bakım Elemanı (Seviye 3)” ve “Çocuk Bakım Elemanı (Seviye 4)” ulusal yeterliliklerinde sınav ve belgelendirme faaliyetleri MYK tarafından yetkilendirilecek olan sınav ve belgelendirme kuruluşlarınca gerçekleştirilecek ve başarılı olan bireyler MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olacaktır.

E-Posta Listemize Katılın! Kaynes'e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun.