• 0850 888 59 67
  • info@kaynes.com.tr
Bizi Sosyal Medya’da Takip Edin !
HIZLI MENÜ
KAYNES’E SOR !
  • Lütfen aşağıdaki formu doldurun.
    Mümkün olan en kısa sürede size geri döneceğiz.
01
Başvuru İşlemleri

Sitemizde yer alan aday başvuru formunu indirerek veya online başvuru formundaki bilgilerini eksiksiz, doğru ve tam bir şekilde doldurduktan sonra çıktı alarak ıslak imzalı şekilde ve kimlik fotokopinizle birlikte Kaynes Genel Merkez'e iletiniz.

Formu doldurmakla ilgili destek almak için bu numaraları arayarak belgelendirme danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

NOT: Okuma Yazma bilmeyen veya okuma yetisi olmayan özel gereksinimli adaylara için başvuru sırasında talep etmeleri durumunda Kaynes tarafından okutman hizmeti sağlanabilmektedir.  Okutman talep edilmesi durumunda Sınav ve Belgelendirme ücretine ek olarak 250 TL ücret Kaynes Banka hesabına yatırılmalıdır.

NOT: Türkçe bilmeyen adaylar için başvuru sırasında talep etmeleri durumunda Kaynes tarafından tercüman hizmeti sağlanabilmektedir. Tercüman talep edilmesi durumunda Sınav ve Belgelendirme ücretine ek olarak 250 TL ücret Kaynes Banka hesabına yatırılmalıdır.

Çağrı Merkezi Bireysel Belgelendirme Danışmanı  0553 793 72 94 Arayın veya WhatsApp üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Kurumsal Belgelendirme Danışmanı 0555 896 40 87 Arayın veya Yazın WhatsApp aktiftir.

Kurumsal Belgelendirme Danışmanı 0542 340 80 83 Arayın veya Yazın WhatsApp aktiftir.

Kurumsal Belgelendirme Danışmanı 0542 340 80 50 Arayın veya Yazın WhatsApp aktiftir.

Kurumsal Belgelendirme Danışmanı 0553 723 54 23 Arayın veya Yazın WhatsApp aktiftir.

02
Sınav Ücreti

Sınav ücretinin Kaynes'in MYK tanımlı hesabına yatırılması gerekmektedir. (Ödemenin Yapılacağı Hesap Numaraları) Sitemizdeki sınav ve belge kurallarını okuyarak sınav kuralları ve içeriği hakkında bilgi sahibi olun. 

03
Sınav Günü

Kaynes tarafından size bildirilen tarihte ve sınav saatinden en az 30 dakika öncesinde sınav alanında olunuz.

04
Sınav Sonuçları

Sınav sonuçları adaylara başvuru formunda belirttikleri cep telefon numaralarına SMS ile bildirilmektedir. Sınav sonuçları buraya tıklayarak ve buraya tıklayarak öğrenilebilmektedir.

05
Belge Teslim İşlemleri

Başarılı olan adaylar - 2. El Araç Alım Satımı, Emlak Danışmanları, Kuaför ve Güzellik Uzmanları İçin;

DİKKAT: BELGE ÜCRETİNİ YATIRMAYI UNUTMAYINIZ!

Sınavlardan başarılı olan adaylar, Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Kartların basılması Güncel Belge Masraf Karşılığı ödemesini Kaynes'in Banka hesaplarına yapmalıdır. Belge basım masrafı MYK tarafından yıllık olarak belirlenmekte ve adaylar adına tamamı MYK'ya yatırılmaktadır. Güncel belge masraf bedel için tıklayınız.    Banka hesap bilgileri için tıklayınız.

Önemli: Ödeme dekontu açıklama kısmına "Ad-Soyad, TC Kimlik No ve Belge Masraf Karşılığı" yazılmalıdır.

Bu işlemleri tamamlayan adaylar belge teslim işlemi için Kaynes Sınav Sonrası Hizmetler Birimi tarafından aranacaktır. 

NOT: Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5 ve Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanı Seviye 4, Sorumlu Emlak danışmanı Seviye 5, Kuaför, Güzellik uzmanlığı seviye 4 belgeleri teşvik kapsamında değildir. Bu adaylar belge basımı için yukarıda belirtilen belge masraf karşılığını yatırdıktan sonra belgeleri basılmaktadır.

Teşvik Dışındaki Adaylar; 

BELGE ÜCRETİNİ YATIRMAYI UNUTMAYINIZ!

Sınavlardan başarılı olan adaylar, Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Kartların basılması için Belge Masraf Karşılığı ödemesini (Güncel belge masraf bedel için tıklayınız.) Kaynes'in Banka hesaplarına yapmalıdır. Banka hesap bilgileri için tıklayınız.

Önemli: Ödeme dekontu açıklama kısmına "Ad-Soyad, TC Kimlik No ve Belge Masraf Karşılığı" yazılmalıdır.

Bu işlemleri tamamlayan adaylar belge teslim işlemi için Kaynes Sınav Sonrası Hizmetler Birimi tarafından aranacaktır.

NOT: Teşvik kapsamındaki meslekler için tıklayınız. Sınava girdiği meslek listede bulunmayan adaylar veya daha önce teşvikten yararlanmış olan adaylar teşvik kapsamı dışında sayıldıkları için Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Kartı için yukarıda belirtilen Belge Masraf Karşılığı tutarını yatırmalıdır.

Teşvik Kapsamındaki Adaylar;

Teşvik kapsamındaki mesleklerden sınava giren ve başarılı olduğuna dair SMS bilgilendirmesi almış olan adayların teşvik işlemleri Kaynes tarafından yapılmakta olup adayların herhangi bir ek işlem yapmasına gerek yoktur. Teşvik kapsamındaki meslekler için tıklayınız.

Sınav ücretinin iadesi adayların başvuru formunda belirttikleri IBAN numaralarına Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yapılmaktadır.

Bu adaylar, belge basın işlemleri tamamladıktan sonra belge teslim işlemi için Kaynes Sınav Sonrası Hizmetler Birimi tarafından aranacaktır.

Sınavlardan Başarısız Olan Adaylar;

Sınavların tamamında ya da bir bölümünde başarısız olan kişiler yeniden sınavlara katılabilirler. Tekrar sınavına katılmak isteyen adaylar buraya tıklayarak tekrar başvuru yapabilirler veya kuruluşumuzla iletişime geçebilirler.

MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu olan mesleklerde teşvikten yararlanmak istediğini bildirmiş kişiler 1 kere sınav ücreti ödeyerek Kaynes'te 3 kez, söz konusu teşvikten yararlanmayan kişiler ise 1 kere sınav ücreti ödeyerek Kaynes'te 2 kez sınava girme hakkına sahiptir. Söz konusu ücretsiz sınav haklarının tamamını kullanıp belge almaya hak kazanamayan kişiler, başarısız oldukları birimler ve/veya sınavlar türleri için tekrar sınav ücreti ödeyerek sınavlara katılabilirler.

Önemli: Birim ve Sınav geçerlilik sürelerine dikkat edilmesi gerekmektedir. İlgili yeterlilikte belirtilen birim ve sınav geçerlilik süreleri içinde başvuru yapılmaması durumunda birim ve sınav tekrarı gerekir.

06
Teşvik İşlemleri

*Teşvik kapsamındaki mesleklerden sınava giren ve başarılı olduğuna dair SMS bilgilendirmesi almış olan adayların teşvik işlemleri Kaynes tarafından yapılmakta olup adayların herhangi bir ek işlem yapmasına gerek yoktur. Teşvik kapsamındaki meslekler için tıklayınız.

*(Dikkat: Başvuru yaptığınız meslek teşvik kapsamında olması durumunda geçerlidir.)

07
Geri Ödeme

Sınav ücretinin iadesi adayların başvuru formunda belirttikleri IBAN numaralarına Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yapılmaktadır.

(NOT: Başvuru yaptığınız meslek teşvik kapsamında olması durumunda geçerlidir.)

E-Posta Listemize Katılın! Kaynes'e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun.