HIZLI MENÜ
KAYNES’E SOR !
 • Lütfen aşağıdaki formu doldurun.
  Mümkün olan en kısa sürede size geri döneceğiz.
Haber Galerisi
 • MYK Mesleki Yeterlilik Belgeleri ve Kimlik Kartları Artık Çift Dilde

 • 09 Ağustos 2019, Perşembe 11:30
 • Bununla birlikte MYK Mesleki Yeterlilik Belgelerinin tasarımı çift dile uygun olacak şekilde ilgili tarafların görüşleri alınarak güncellenmiştir. Belgede Türkçe anadil olmak üzere ikinci bir dil yer alabilecektir. Bu yenilik sayesinde belgelerin Türkçe-İngilizce, Türkçe-Arapça şeklinde basılması mümkün hale getirilmiştir. Yapılacak çeviri işlemleri sonrasında Türkçe-Almanca ve Türkçe-Rusça gibi diğer dillerde de MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi düzenlenebilir hale getirilebilecektir.

  15 Ağustos 2019’dan itibaren basımı gerçekleştirilecek tüm belgeler otomatik olarak Türkçe-İngilizce olarak basılmaya başlanacaktır. Diğer dil seçenekleri için çeviri ve kontrol çalışmaları devam etmektedir.

  Ulusal yeterliliklerin ve yeterlilik birimlerinin çeviri süreci ve çevirilerin teknik kontrolü MYK tarafından gerçekleştirilmiş olup çift dilli belge basımı ile belgelendirme kuruluşlarına ek bir maddi yük getirilmemiştir.

  Uluslararası normlara ve akreditasyon standartlarına uygun olarak çift dilli şekilde yeniden tasarlanan belgelerin bu sayede uluslararası mecrada daha tanınır ve anlaşılır hale getirilmesi hedeflenmekte olup bu sayede ülkemizin nitelikli ve belgeli işgücünün serbest dolaşımı yönünde adımlar atılmıştır.

  Yeni tasarımı sayesinde belgelerin yurtdışında tanınırlığının ve anlaşılırlığının güçlendirilmesi hedeflenmiştir. Yeni tasarımı ile çift dilli basılacak MYK Mesleki Yeterlilik Belgelerinin ülkemize ve ulusal yeterlilik sistemine hayırlı olmasını temenni ederiz.

E-Posta Listemize Katılın! Kaynes'e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun.