HIZLI MENÜ
KAYNES’E SOR !
 • Lütfen aşağıdaki formu doldurun.
  Mümkün olan en kısa sürede size geri döneceğiz.
Haber Galerisi
 • Kuaför, Berber ve Güzellik uzmanlarına Ayder kampında MYK Mesleki yeterlilik belgeleri anlatıldı

 • 02 Ekim 2019, Perşembe 05:33
 • Kauför, berber ve güzellik uzmanlarına MYK Mesleki Yeterlilik Belgeleri anlatıldı!

  Rize Ayder’de 30 Eylül - 3 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenen 8. Geleneksel Kuaför ve Güzellik uzmanları eğitim kampında Kaynes Belgelendirme yetkilileri tarafından MYK Mesleki yeterlilik sistemi katılımcılara anlatıldı. Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği oturumda Toplumsal Hizmetler sektörü altında belirlenen 16UY0250-2 MYK - Ağdacı-Seviye 2,  16UY0244-4 MYK - Güzellik Uzmanı Seviye 4, 16UY0245-4 MYK - Kuaför Seviye 4, 16UY0242-3 MYK - Makyaj Uygulayıcısı Seviye 3, 16UY0246-3 MYK- Manikürist Seviye 3 mesleki yeterlilik belgeleri hakkında detaylı bilgi aktarımı yapıldı.

  Katılımcılar Mesleki yeterlilik sistemi hakkındaki her türlü sorusunun cevaplandığı toplantıda Mesleki yeterlilik sisteminin getirdiği yenilikler, güvenilir bir belgelendirme sistemi, MYK belgeleri iler kalfalık ustalık belgelerinin arasındaki farklar ve ustalık belgesi ile iş yeri açmada MYK mesleki yeterlilik belgesinin getirdiği 5 yıl SGK çalışma dökümüne gerek kalmadan ustalık sınavına girme önceliği gibi konular detaylıca işlendi.

  MYK onaylı uluslararası belge ve Europass belge eki ile yurt dışında geçerlilik ve çalışma olanakları katılımcılarla paylaşıldı.

  Toplantı sonrası bir çok katılımcı MYK sınavlarına girerek bilgi ve becerisini kalite güvencesi sağlanmış belge almak için başvuru formu doldurup başvuru işlemlerini başlattı. 

  Kaynes belgelendirmeye gösterilen ilgili için organizatör ve katılımcılara teşekkür ederiz.

E-Posta Listemize Katılın! Kaynes'e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun.