HIZLI MENÜ
KAYNES’E SOR !
 • Lütfen aşağıdaki formu doldurun.
  Mümkün olan en kısa sürede size geri döneceğiz.
Haber Galerisi
 • Belge Yenileme Usul Esas Değişikliği hakkında

 • MYK Mesleki Yeterlilik Belgelerinin yenilenmesi faaliyetlerinin gerçekleştirilmesinde uygulanacak kriterlerin ve belgesini yenilemek isteyen kişiler ile yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarının yerine getirmesi gereken iş ve işlemlerin belirlendiği MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Gözetim ve Belge Yenileme Faaliyetlerine İlişkin Usul ve Esaslar 28.12.2016 tarihinde yayınlanmış ve 15.04.2020 tarihinde güncellenmiştir.
 • 09 Mayıs 2022, Perşembe 12:48
 • İlgili Usul ve Esaslarda yapılan değişiklikleri gösterir tablo ektedir. Önemli değişiklikler şunlardır:

  1.​Belge yenileme ön başvurusu kaldırılmıştır. Yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşları Portalda belge yenileme ön kayıt işlemi gerekmeksizin belge yenileme başvuru dönemi boyunca belge yenileme işlemleri yapabilecektir.

  2.Adayların belge yenileme başvuru dönemi uzatılmıştır. Belge geçerlilik tarihinde sona eren bu dönem, belge geçerlilik tarihinin 1 yıl sonrasına uzatılmıştır.

  3.Çalışma kayıtları değerlendirmesiyle belge yenilemede (sınavsız belge yenilemede) yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarının belge yenileme işlem dönemi uzatılmıştır. Belge geçerlilik tarihinin 3 ay sonrasında sona eren bu dönem, belge geçerlilik tarihinin 1 yıl sonrasına uzatılmıştır.

  4.Belge geçerlilik tarihinden sonraki bir tarihte alınan belge yenileme kararında, yeni belgenin düzenlenme tarihi belge yenileme karar tarihi yerine mevcut belgenin bitiş tarihinden bir sonraki gün olarak düzenlenecektir.

  Bu çerçevede, kuruluşumuzca belge yenileme süreçlerini bahsi geçen Usul ve Esaslarda yapılan değişiklikler çerçevesinde yapılacaktır.

E-Posta Listemize Katılın! Kaynes'e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun.